Greckie mydło - jakie skrywa sekrety?

Mydło z greckiej oliwy

Mydło to najbardziej podstawowy kosmetyk służący do oczyszczania skóry. Znajduje się w każdej łazience, toalecie i kuchni. Choć używa się go od najmłodszych lat i wiele razy w ciągu dnia, równocześnie często traktuje po macoszemu - ma się pienić i ładnie pachnieć. Jednak skoro mydło jest tak ważnym i nieustannie używanym produktem, warto przyjrzeć się jego właściwościom. Dlaczego należy zwracać uwagę na skład nawet najbardziej podstawowych preparatów i czym na tle konkurencji wyróżniają się greckie kosmetyki z oliwek?

Mydło greckie - wizytówka kraju

Starożytni Grecy i Rzymianie do higieny osobistej przykładali dużą wagę. Jednym ze sposobów oczyszczania ciała było smarowanie się oliwą wymieszaną z piaskiem. Zaschniętą substancję usuwano, po czym brano aromatyczną kąpiel. Pierwsze twarde mydła w kostce pojawiły się w Europie dopiero z przybyciem Arabów. Zmieniła się forma i dodatki, ale baza pozostała ta sama - niezastąpiony, złocista oliwa z oliwek. Dziś ręcznie wyrabiane mydła greckie, z zachowaniem tradycyjnych receptur, to niekwestionowana duma dawnej Hellady. Turyści chętnie kupują je jako pamiątki z podróży i obdarowują nimi najbliższych. Na szczęście dziś kosmetyki z Grecji można tanio kupić w sklepie internetowym bez konieczności pokonywania tysięcy kilometrów. To luksus na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto pragnie mieć zdrową i zadbaną skórę oraz nie chce stosować drażniących, syntetycznych środków. Tego typu produkty, sprzedawane w kostkach, mają przyjemnie kremową konsystencję i świetnie się pienią. Raz użyte mydło greckie skutecznie zmienia dotychczasowe przyzwyczajenia - nie chce się wracać do napakowanych chemią odpowiedników. Dlaczego?

Właściwości greckich kosmetyków z oliwek

Organiczne produkty do pielęgnacji ciała mają zazwyczaj prosty, krótki i czytelny skład. Brak w nim długich i niezrozumiałych nazw substancji chemicznych, które mogą powodować alergie, zaczerwienienia lub swędzenie, zwłaszcza w przypadku stosowania ich na wymagającą, wrażliwą skórę. Nie dodaje się do nich barwników syntetycznych ani środków konserwujących. Naturalne greckie kosmetyki bazują na „płynnym złocie”, „eliksirze młodości”, jak nazywa się doskonałej jakości oliwę. Bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które przyspieszają odnowę komórek oraz obecność wielu witamin, w tym A, B, C i E sprawiają, że skóra staje się miękka, gładka i doskonale nawilżona.

Kosmetyki z oliwy z drzewa oliwnego

Delikatna bariera ochronna, która pozostaje na powierzchni naskórka, zabezpiecza go przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Drogeryjne mydło i woda silnie wysuszają, a produkty na bazie sprawdzonej od wieków ekologicznej substancji, mają dobroczynny wpływ na wygląd i zdrowie ciała, dlatego warto zaufać mądrości wielu pokoleń Europejczyków.

Wartościowe dodatki

Choć z zachwycających właściwości mydła greckiego może czerpać każdy, niezależnie od wieku lub typu skóry, wyspecjalizowane produkty za sprawą odpowiednich dodatków jeszcze lepiej odpowiadają indywidualnym potrzebom dzisiejszych konsumentów. Produkty z serii PhysisCare wyrabiane są ręcznie, łącząc najlepszego gatunku oliwę, czyste oleje roślinne i trafnie dobraną domieszkę innej naturalnej substancji. Oferta obejmuje między innymi kosmetyki z czerwoną glinką, która świetnie działa na tłustą i problematyczną skórę, zwalczając objawy trądziku, dlatego warto myć z ich pomocą również twarz. Tradycyjne mydło z nagietkiem leczy i pielęgnuje podrażnione, suche miejsca, natomiast ekstrakt z liści oliwek silnie regeneruje zniszczony naskórek. Dodatek lawendy gwarantuje doskonałe właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne, a zawartość oślego mleka, w którym uwielbiała kąpać się Kleopatra - przywraca ciału jędrność i elastyczność. Doskonałe mydło oliwkowe z Grecji z domieszką aloesu dedykowane jest natomiast osobom, którym przede wszystkim zależy na wysokim poziomie nawilżenia dłoni. Przemyślane i gruntownie dopracowane produkty z pewnością podbiją serce Twoje, jak i pozostałych domowników.