Naturalne nawilżenie dzięki greckim kosmetykom

Pielęgnacja greckimi kosmetykami z oliwą z oliwek

Podstawa pielęgnacji kobiecego ciała jest jego prawidłowe nawilżenie. Dlaczego skóra tak go potrzebuje? Woda spełnia dwie bardzo ważne funkcje – odpowiada za przebieg procesów komórkowych, a więc uczestniczy w odnawianiu naskórka, oraz zapewnia prawidłową budowę włókien kolagenowych i elastynowych. Prawidłowo nawilżona skóra jest miękka i przyjemna w dotyku, a także dużo wolniej się starzeje. Jeśli chcesz opóźnić powstawanie zmarszczek i kurzych łapek, nie stosuj od razu kremów przeciwzmarszczkowych, ale zacznij od preparatów nawilżających.

Warto sobie uświadomić, że nawilżanie jest tak naprawdę ochroną przed utratą wody. Dobry krem nawilżający powinien więc zawierać kompozycję starannie wyselekcjonowanych składników, które przyczynią się do głębokiego nawilżenie skóry. Aby osiągnąć najlepsze efekty, warto wybrać dobrej jakości produkty – sprawdzą się naturalne kosmetyki, np. grecka oliwa albo mydło. Dzięki dużej zawartości tłuszczów i za sprawą dobrej jakości składników mogą okazać się lepsze od innych.

Nawilżanie – podstawa pielęgnacji

Kosmetyki nawilżające są istotne z punktu widzenia odpowiedniej gospodarki wodnej organizmu – przeciwdziałają one nadmiernej utracie wody. Proces nawilżania skóry odbywa się na trzech płaszczyznach. Podstawą jest wiązanie cząsteczek wody w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu woda nie ulega migracji do zewnętrznych warstw skóry, a przynajmniej nie dzieje się to tak szybko, jak zazwyczaj. Po drugie, nawilżanie skóry sprawia, że zmniejsza się różnica w poziomie stężenia wody w poszczególnych warstwach skóry, a także następuje wzmocnienie płaszcza hydrolipidowego.

Jest to bardzo istotne, ponieważ skóra o uszkodzonym płaszczu hydrolipidowym jest skłonna do utraty wody. Tracą na tym włókna kolagenowe i elastylowe, które stają się coraz bardziej kruche i tracą elastyczność, a to prowadzi do wiotczenia skóry i skutkuje powstawaniem zmarszczek. Właśnie dlatego nawilżanie skóry kremami i innymi preparatami jest tak istotne. Na rynku nie brakuje obecnie kosmetyków, które wabią nas w drogeriach i zachęcają napisami na opakowaniach – najlepszym wyborem będą jednak naturalne kosmetyki, np. z greckiej oliwy z oliwek.

Nie tylko ciało, czyli nawilżanie włosów

Pielęgnacja greckimi kosmetykami z oliwą z oliwek

Tak naprawdę nawilżanie dotyczy nie tylko ciała, ale również włosów. Nie powinniśmy ograniczać się do pielęgnacji skóry, ponieważ kosmyki są tak samo narażone na utratę bezcennej dla ich funkcjonowania wody. Jeśli nie będą odpowiednio nawilżone, staną się suche, będą się szybko przetłuszczały, końcówki zaczną się rozdwajać, a kolor zblednie i straci na wyrazistości. Aby zapobiec tym negatywnym scenariuszom, postaw na efektywne kosmetyki, np. serię preparatów do włosów z greckiej oliwy z oliwek.

Ten bezcenny złoty płyn można wykorzystać do olejowania włosów, czyli odpowiedniego ich natłuszczania. Używanie preparatów bazujących na oliwie (szamponów, odżywek, masek i olejków) nawilża kosmyki, zapobiega ich wypadaniu, a nawet pozwala odbudować strukturę zniszczonych włókien. Sprowadza się to w dużej mierze do zamknięcia łuski włosa. W tym przypadku istotna jest regularność stosowania kosmetyków, która będzie gwarancją najlepszych efektów. Świetnie sprawdza się np. maseczka do włosów z keratyną i prowitaminą B5, która intensywnie odżywia włosy po same końce, gwarantując delikatny połysk i piękny zapach.

Dobroczynna oliwa z oliwek

Stawiając na dobrej jakości kosmetyki, dbasz o urodę i ciało, a jednocześnie wybierasz preparaty, które są w pełni bezpieczne. Marzysz o delikatnej, świeżej, przyjemnej w dotyku, aksamitnej skórze? Postaw na sprawdzone greckie kosmetyki, które możesz zamówić online bez wychodzenia z domu. Na uwagę zasługuje ich skład – naturalne składniki bazujące na oliwie z oliwek są ekologiczne i skuteczne. Przenikają do skóry i działają na nią regenerująco, odżywczo oraz niezwykle kojąco. Nawilżając skórę, zapewniają jej odpowiedni poziom wody i chronią przed jej utratą, a tym samym opóźniają powstawanie zmarszczek.